Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Kroaci e jashtëzakonshme ndaj Argjentinës

Kroaci e jashtëzakonshme ndaj Argjentinës

Kroacia është kualifikuar tutje, derisa Argjentina afër eliminimit

Golin e parë në këtë ndeshje e realizoi Rebiq në minutën e 53-të, pas një gabimi të portierit të Argjentinës.

Në minutën e 80-të. Kroacia dyfishon epërsinë me anë të Luka Modriq, i cili shënon nga distanca. Në minutën e 91-të, Kroacia vulosi fitoren, kur Ivan Rakitiq shënoi nga afërsia.

Kroacia ka grumbulluar gjashtë pikë dhe kualifikohet tutje, derisa gjasat për Argjentinën janë minimale, sepse ka vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para. Takimin e radhës do ta ketë ndaj Nigerisë.

Në ndeshjet tjera të zhvilluara sot, Franca ka mundur Perunë me rezultat 1:0, derisa Danimarka ka barazuar 1:1 ndaj Australisë.

/albinfo.ch/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch