Home » Opinione » Kryeministri VUÇIQ , qëndronë në Kosovë e Kryeministri MUSTAFA të viziton Lapidarin e UÇPMB-së në Preshevë

Kryeministri VUÇIQ , qëndronë në Kosovë e Kryeministri MUSTAFA të viziton Lapidarin e UÇPMB-së në Preshevë

Refik  HASANI,IIShkruan : Mr.Sc.Refik HASANI

 Presidentja së bashku me Kryeministrin dhe Kryetarin e Parlamentit të Republikës së Kosovës do  të duhej të bëjnë një  vizitë më 20 janar me rastin e dy vjetorit të heqjes së  dhunshme të Lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë .Kryeministri i Serbisë, z.Aleksandër Vuçiq, ka parlajmëruar të qëndronë në Republikën e Kosovës  të viziton bashkëkombasit e vetë .   Atëherë edhe  Kryeministri i Kosovës z.Isa MUSTAFA, ka obligim moral , Kombëtarë , institucional e Kushtetues   të viziton Medvegjën , Bujanocin dhe Preshevën si një Krahinë e mbetur padrejtësisht nën administrimin e Serbisë  dhe të binden mbi diskriminimin që ju bëhen në të gjitha fushat, në të gjitha poret e jetës këtyre banorëve shumicë të këtyre tri Komunave .

14   Janar   2015

Refik  HASANI harta lugines

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress