Home » Lajme, Vendore » Kryetari i KBl në Preshevë, Fikret Limani- Ramazanin ta presim me fytyra të hapura

Kryetari i KBl në Preshevë, Fikret Limani- Ramazanin ta presim me fytyra të hapura

Ramazanin duhet ta presim me fytyra të hapura, të gëzuara, pa strese sepse ky muaj na sjell të mira dhe begati në familjet tona.

Ramazani na bën që të forcojmë më tepër egon për të bëma të mira ndaj njëri- tjetrit, na forcon nijetin, vullnetin e shpresën. Lutjet e tona që të kemi të mira e begati në familjet myslimane do të jenë motivi i fuqishëm për të agjëruar muajin e shenjtë, kështu ka deklaruar sot në programin e paradites kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Preshevë, Fikret Limani. Për agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, kushti i parë qytetarë është që agjëruesi të jetë mysliman, i moshës së rritur dhe i aftë fizikisht e psikik.

 

Rtv Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch