Home » Lajme » KRYETARI I KOMPANISË MEDIALE “SPEKTRI” NEXHAT BEHLULI SOT PRITI NË DREK AMBASADORIN E BRITANISË SË MADHE MICHEL DEVENPORT, SEKRETAREN E PARË TË AMBASADËS CATHY COTTRELL DHE KËSHILLTAREN E LARTË JASA HAJDER

KRYETARI I KOMPANISË MEDIALE “SPEKTRI” NEXHAT BEHLULI SOT PRITI NË DREK AMBASADORIN E BRITANISË SË MADHE MICHEL DEVENPORT, SEKRETAREN E PARË TË AMBASADËS CATHY COTTRELL DHE KËSHILLTAREN E LARTË JASA HAJDER

Takimi u zhvillua në një atmosferë relaksuese jo protokolare në një restoran në qytetin e Preshevës, pa përcjellje mediale. Lirshëm u bisedua për tema të ndryshme. Për Ambasadorin Devenport ishte kjo vizita e parë Luginës Preshevës. Atij i interesonin tema të ndryshme, situata politike, ekonomike dhe ajo e sigurisë, një theks të veçantë ju dha informimit në gjuhën Shqipe në Bujanoc dhe Preshevë. Po ashtu Ambasadorit i interesoi një sqarim më i hollsishëm për rrjedhat e fundit rreth kompanisë mediale “SPEKTRI” dhe për masat mbrojtëse ligjore të cilat po i ndërmarin  organet e rendit dhe të hetuesis për krijimin e kushteve sa më të volitshme për zhvillimin e veprimtaris të gazetarit të pamvarun. Pasi ndëgjoi referimin shumë me kujdes nga ana e Behlulit, Ambasadori ofroi përkrahjen e plot për kontributin që po e jep Mediumi jonë rreth informimit në gjuhën shqipe në këto dy Komuna. Në fund të takimit Ambasadori e ftoi Behlulin që të realizoj një vizit në Rezidencën e tij në Beograd.

 

RTV-Spektri

B u j a n o c.

Originally created for college students on college campuses, it continues to phonetrackingapps.com gain traction at universities but it is also being used inappropriately by younger teens in high school and middle school

2 Responses

  1. Suadi thotë:

    Ciki far Burri cysh nuk osht tu ja pallu askujt, krejtve therr ne sy ju ka bo a aj burri vec po hec te para, krejt lehin okolla tij me emra te msheft a kurkush spo guxon me emer te vet mi dal perpara, te mjert po mundohen tu u mshef me pengu, un cka pe shof aq ma shum qe pe marin neper goj aj aq ma shum osht tu i plas.

  2. Rexhep thotë:

    Eselamu alejkum

    Po Suad, poashtu edhe unë pajtohem me ty. Por arusha nuk frigohet me shoshë..(thënie popullore), ndërsa këti Burri të Madhë e të Fortë i dëshiroj suksese të nji-pasnjishme në të ardhmen. Vetëm te para z. Beluli, All-llahu të ndihmoftë inshaAllah. A M I N. Le të plasin kundërshtarët…

    selamat, rexhep@ch

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch