Home » Lajme, Vendore » Kryetari i Komunës së Buajnocit i shoqëruar nga zëvendësi i tij vizituan Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Komunës së Buajnocit i shoqëruar nga zëvendësi i tij vizituan Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Komunës së Buajnocit, Nagip Arifi dhe zëvendësi i tij Shqiprim Musliu patën takime të ndara me zv.kryeministrin e parë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmanin.

Postimi i z. Arifi në profilin e tij në facebook:

Sot në takime të ndara së pari me zv/Kryeministrin e parë të Republikës së Maqedonisë së Veriut z. Artan Grubin, e pastaj me Ministrin e Punve të Jashtme z.Bujar Osmanin, së bashku me zv.kryetarin Shqiprim Musliun, shpalosëm problemet me të cilat po ballafaqohen qytetarët e komunës së Bujanocit,si dhe mundësia për një bashkëpunim mes Qeverisë së Maqedonisë Veriore dhe komunës së Bujanocit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch