Home » Lajme, PD, Vendore » KRYETARI I KOMUNËS SË BUJANOCIT Mr. NAGIP ARIFI PO QËNDRONË NË AMBASADËN E SHBA-ve NË BEOGRAD

KRYETARI I KOMUNËS SË BUJANOCIT Mr. NAGIP ARIFI PO QËNDRONË NË AMBASADËN E SHBA-ve NË BEOGRAD

Bujanoc, 05 korrik

Me ftesë të amabasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Mary Burce Ëarlick, kryetari i komunës së Bujanocit Mr. Nagip Arifi sot po merr pjesë në solemnitetin që ka organizuar kjo ambasadë me rastin e 236  vjetorin e pavarësisë së SHBA-ve.

Gjatë këtij solemniteti kryetari Arifi, do të takohet edhe me ambasadorë të tjerë të shteteve të ndryshme të akredituar në Sërbi.

Sipas burimeve që kemi njeriu i parë i komunës, me çdo kusht do të mundohet që komunën e Bujanocit ta prezentojë tek ndërkombëtarët me qëllim të nxitjes së investimeve dhe investitorëve ndërkombëtarë.

Më 4 korrik të vitit 1776 Kongresi Amerikan miratoi Dekleratën e Pavarsisë nga Mbretëria e Britanisë së Madhe.

Me këtë rastë, liderët nga  Kosova edhe gjithë populli shqiptar uruan popullin amerikan, dhe faliminderuan për mbështetjen e vazhdueshme që ka dhën ky shtete popullit shqiptar.

Në këtë solmenitet do të marrin pjesë ambasadorë të vendeve të ndryshme dhe përfaqësues më të lartë shtetërorë.

 

M Ahmeti

One Response

  1. Dinash thotë:

    shkolla boksit PEJA thoteb:Ju urojm ssseuke te matutjeshme ne profesionalizem fati qoft ne anen tuaj ,me respekt clubi boksit PEJA.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress