Home » Lajme, Vendore » Kryetari i OVL- së vizitë familjeve të dëshmorëve të UÇPMBS-së në Gjilan

Kryetari i OVL- së vizitë familjeve të dëshmorëve të UÇPMBS-së në Gjilan

Sotë kryesija e OVL UÇPMB-së me komandanti e përgjithëshëm dhe bashkëluftetarët vizitum familjet e dëshmorve të UÇPMB-së në Republiken e Kosovës në Gjilanë, familjen e dëshmorit Kastriot Arifi, familjen e Shaban Ukshini, kom. Terri dhe Sami Ukshini në Zhegër ku ndamë Mirnjohjet për sakrificen dhe flijimin e jetës së tyre për çlirimin dhe bashkimin e trojeve shqipëtare.

Lavdi dëshmorve të kombit.

05.06.2021

Zyra për informim në Preshevë

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch