Home » Lajme, Vendore » Kryetari i Preshevës Z. Ragmi Mustafa ka mbrojtur disertacionin e doktoraturës në Tiranë

Kryetari i Preshevës Z. Ragmi Mustafa ka mbrojtur disertacionin e doktoraturës në Tiranë

Kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa ka mbrojtur disertacionin e doktoraturës në Tiranë me temën Roli i sistemeve të informacionit në ekonominë e tregut të shteteve në tranzicion. Problemet dhe sfidat e epokës bashkëkohore. Në punimin e tij shkencorë është paraqitur korelacioni ndërmjet formimit të ekonomisë së produkteve të informacionit dhe shërbimeve si dhe zhvillimi i konkurrencës së ekonomive në shtetet e tranzicionit.(RTP)

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch