Home » Lajme » Kryetarja e Preshevës takohet me kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë

Kryetarja e Preshevës takohet me kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë

Postimi i znj. Sinani:

” Falenderoj kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë 🇦🇱, znj.Lindita Nikolla për mirëpritjen e sotme në Tiranë, e sidomos për mbështetjen 🤝 e saj në përkushtimin e institucioneve kombëtare dhe në sensibilizimin e instancave ndërkombëtare për çështjen e Luginës së Preshevës.

Duke paraqitur gjendjen aktuale në Luginën e Preshevës dhe diskriminimin shtetëror të Republikës së Serbisë 🇷🇸, kërkova angazhim e bashkërendim të institucioneve legjislative dhe ekzekutive të Republikës së Shqipërisë me të zgjedhurit e Luginës së Preshevës, në hartimin e zbatimin të një plani dhe programi shtetëror për Preshevë, Bujanoc dhe Mevdegjë.”

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress