Home » Lajme, Opinione » Kufijtë e Republikës së Kosovës po rrezikohen

Kufijtë e Republikës së Kosovës po rrezikohen

Nuk mund të shtyhen në pafundësi problemet e zgjidhjes së Çështjes Shqiptare,duke u rekomanduar shqiptarve “qetësin”dhe në krahin tjetër sllavët të ledhatohen duke rrezikuar Kombin dhe trojet shqiptare.
Trupat e NATO,së dhe organet e sigurisë së Republikës së Kosovës duhet ta mbrojnë tërsin tokësore dhe popullin ,e jo të rrezikohen nga gjandamaria dhe paramilitaret e sërbisë që futen në pjesën Veriore të Kosovës si dhe në Kamenicë
Kërkojmë urgjentisht të veprojnë në të kundërten do të detyrohen Strukturat Kombëtare së bashku me popullin shqiptarë të mbrohen.
Hyzri Salihu

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch