Home » Lajme » Kujdes bashk’atdhetar të nderuar, ju pret Bujanoci i mbuluar me mbeturina!

Kujdes bashk’atdhetar të nderuar, ju pret Bujanoci i mbuluar me mbeturina!

Vetëm edhe pak ditë na kanë mbetur nga fillimi i pushimeve verore. 01 Korriku është dita kur mërgata shqipëtare vërsulet dhe ja mësyn vendëlindjes.

 

 

Si shumë nga trojet shqipëtare kudo që gjenden poashtu edhe komuna e Bujanocit i pret mërgimtarët e vet të shumtë, por kësaj here pak si ndryshe nga herave tjera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Qytetin e Bujanocit e ka mbuluar bërdhogu, andaj kujdes të nderuar mërgimtar, ju vini nga shtete ku kjo dukuri  është apsurd i kohës. Mos u befasoni dhe kishte me qenë mirë të jeni të furnizuar me preparate mbrojtëse nga ndonjë infektim apo epidemi eventuale. Kurse ne që jetojmë këtu jemi të mësuar dhe jemi bërë imun në këso gjëra.

 

 

 

 

 

Edhe furnizimin me ujë nuk do ta keni në sasirat për të cilat ju do të keni nevojë, edhe për këtë penges të jeni të përgaditur.

 

 

 

 

Me ujë  të pijshëm “Rugova” dhe “Dea” do të furnizoheni nga Kosova, kurse për këto të tjerat disi do të gjindeni.

 

 

 

 

Mund t’i shikoni fotot se në ç’farë gjendje momentale gjendet qyteti i Bujanocit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dhashtë Zoti që deri sa ju të vini bërdhogu nga qyteti jonë do të largohet.

 

RTV-Spektri

B u j a n o c.

 

Cut to two years later, and e-nable has found its way essaydragon.com into hundreds of classrooms and clubs around the world, including my own english-language arts class

6 Responses

 1. luginaa thotë:

  Luginaa thote turp e turp. Alamet komuna, alamet udheheqsia nuk kane takat me kri punen e pislleqeve.hata e madhe, kuku zotit, me na ra kolera, tifuzi, si ne kohen e LDB, allahile mblidhuni krejt e boni çare. sa pislluku te na, luginaa mori vesh se pisllekun e coni edhe ne Presheve. mora haberin se do mauna me pislleqe po shkojn ne Presheve. Allahile mire pe shohni edhe bijanocin edhe Presheven.Turp e turp.

  Shnet Luginaa

 2. Abdylazizi thotë:

  Po ku kan more koh ata mu maren me mbeturinat, pushtetit ne Bujanoc ju ka perzi berdhogu ne partin e vet dhe kurcysh nuk po mundet me hjek e pe hek berdhogun nga rruget e qytetit, leni rahat ata se kan tjeter zor, po shkon partia po shkon pushteti, berdhogun nuk e shofin, hajde na vet qytetart tja nismi mi bart mbeturinat se don me na kap ndonje smundje nga pislleku, marrja e dheut ne shekullin 21 epidemia prej berdhogut, TURP, TURP,TURP.

 3. Rexhep thotë:

  Eselamu alejkum
  Unë kisha propozuar që bërdhogun me çu në dhe pranë komunës, komuna mbrenda ka mjaft vend për bërdhog.hehehehe…

  selamat, rexhep@ch

 4. Preshevarja 65 thotë:

  Mos u merzitni aq shum,
  Qfar mendoni ju ?,ne diaspor ne fund te javes esht gati e njejta pamje,ne nga diaspora vetem deshirojm te jemi te lumtur ne familje tona dhe te kalojm mir pushimin…
  E sa po e shof un nga pamja fajet i kemi ne POPULLATA.
  Ju dote pyetni pse fajet i ka popullata?:
  Te nderuar besoj qe qdo familje ka koh pes minuta ne dit dhe berllogun te cilin e gjuan ta kaontrolloj.
  JA nga kto pamje qe i keni paraqit ka pasur mundesi per 50% ma pak berllog vetem KARTONAT mi pas PALU dhe gjith ket berllog kantinjeri e kish pranu…
  JU lutem vetem nga sod me fillu KARTONAT ne ket menyr mos mi xhu jo vetem kur te vin nga diaspora po edhe per JU 11 muej te tjera shum MA MIR KISH QEN…

 5. preshevari thotë:

  po hebe se jemi msu,mes u merziti fare po vi pushim vetem per familjen time valla,kismet zotit sa per mbeturina ju qe i tregoni hiq mes u merzitni o vendas i dim kushtet e atjehit.

 6. Rexha thotë:

  Eshte mir qe mo mos te mereni me kso pun se nuk osht problemi vec te berdhogi sepse krejt Komuna dhe krejt Lugina osht bo berdhog, po dalngadal dot dalmi prej kesaj gjendjeje te maskarallakut, ata qe nuk munden me zgjidh problemin e berdhogut ata mesiguri nuk munden me zgjidh as probleme ma te mdhaja, kysmet ne zgjedhjet e ardhshme qe po afrohen, njesoj populli cysh i ka zgjedh njejt populli do ti percjedhe ne penzion, vec saber se xhdo gje e ka fundin ashtu sikur edhe ka pasur fillimin, durim,durim, Rexha nga Ternoci i madh.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress