Kuka fiton ndaj britanikes dhe rrëmben të bronztën në Baku

Read Time:21 Second

Loriana Kuka ia ka dalë që ta marrë mori medaljen e bronztë në Baku Grand Slam. Kjo pasi ka fituar nga britanikja, Emma Reid.

Paraprakisht kosovarja është mposhtur në gjysmëfinale nga xhudistja holandeze, Natascha Ausma.
Më herët në çerekfinale, Kuka kishte eliminuar xhudisten poashtu holandeze, Guusje Steenhuis.
Kuka e kaloi raundin e parë e kishte kaluar pa luftë, teksa në të dytin triumfoi me IPPON ndaj gjermanes, Teresa Zenker.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Mediat ndërkombëtare raportojnë për situatën në veri
Next post Kronologji e kërcënimeve të Listës Serbe