Home » Lajme, Rajonale » Kumanovë – Tërhiqet policia nga Lagjja e Trimave

Kumanovë – Tërhiqet policia nga Lagjja e Trimave

Policia maqedonaseForcat policore në këto momente janë tërhequr nga Lagjja e trimave ku u zhvilluan përleshjet mes forcave të sigurisë dhe grupit të armatosur. Tërheqja e policisë u zhvillua pas kontrollit për mina eventuale.

Ndërkohë që çdo momnet pritet që të hyjnë në lagje edhe banorët e saj të cilët janë duke pritur në hyrje të lagjes aty ku ishte i vendosur edhe punkti policorë.

Policia maqedonase shpalli sot zyrtarisht të përfunduar aksionin policor në Kumanovë. Zëdhënësi i policisë Ivo Kotevski në një pres konferencë tha se në përleshjet e djeshme janë vrarë 14 pjesëtarë të grupit ndërsa rreth 30 të tjerë janë dorëzuar gjersa nga ana e forcave te sigurise janë vrarë 8 policë derisa mbi 30-të kanë mbetur të plagosur..

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress