Home » Lajme » Kupa e Amerikës, Kosta Rika mund Bolivinë

Kupa e Amerikës, Kosta Rika mund Bolivinë

Një tjetër surprizë në Kupën e Amerikës. Kosta Rika ka mundur gjatë natës 2-0 Bolivinë.
Kombëtarja me lojtarë të rinj, të gjithë nën moshën 22 vjec, e ka marrë veten pas humbjes 0-1 me Kolumbinë.

Autorë të golave kanë qenë Jouse Martinez në minutën e ’59 dhe Joel Campbell 20 minuta më vonë.

Ky i fundit është vetëm 18 vjec dhe shihet si shpresë e madhe e futbollit amerikan.

Tani, Bolivia ka dalë e fundit në Grupin A, që kryesohet nga Kolumbia, e ndjekur nga Kosta Rika dhe Argjentina

That’s a great trackingapps.org/ attitude to hold, especially if they plan to work in an industry where helping others is their job

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress