Kurti: Shteti ynë do të jetë vlerë e shtuar për Këshillin e Evropës

Read Time:35 Second

Komiteti i Ministrave të Këshillit të Evropës ka votuar me mbi 2/3 e votave të shteteve anëtare pro procedimit të aplikimit të Kosovës për Asamblenë Parlamentare e Këshillit të Europës.

Në lidhje me këtë sukses të Kosovës në arenën ndërkombëtare është prononcuar Kryeministri, Albin Kurti duke theksuar se “Shteti ynë do të jetë vlerë e shtuar për Këshillin e Evropës. Këshilli i Evropës do t’i shtojë vlerë demokracisë, të drejtave të njeriut dhe sundimit të ligjit në shtetin tonë”

Kryeministri Kurti ka falemnderuar ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ministren Gërvalla, zëvendësministrin Ahmeti dhe ekipet e tyre për punën e pandërprerë, si dhe partnerët tanë e shtetet anëtare, për përkrahjen e pakursyer.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Kosovës i pranohet aplikimi në Këshillin e Evropës
Next post Shoqata e Intelektualëve JAKOVA-GJAKOVË, promovon librin “Gruaja arbëreshe dje sot dhe nesër”