Home » Lajme » Kuvendi i Kosovës nuk voton ligjin për vlerat e UÇK-së

Kuvendi i Kosovës nuk voton ligjin për vlerat e UÇK-së

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta votojë projektligjin për mbrojtjen e vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kjo për shkak të mungesës së kuorumit, pasi në votim morën pjesë vetëm 36 deputetë, nga të cilët 35 votuan pro dhe një kundër. Ndërkohë që 32 deputetë të tjerë të pranishëm në sallë nuk morën pjesë në votim.

Projektligji në fjalë ka hasur në kritika të mëdha nga faktori ndërkombëtar, me argumentin se ai kufizon lirinë e shprehjes.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch