Home » Lajme » Kuzhe largohet nga drejtimi i kombëtares

Kuzhe largohet nga drejtimi i kombëtares

Kanë dështuar negociatat mes kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duke dhe Josip Kuzhesë. Prej ditës së sotme Kuzhe do të cilësohet si ish-trajner i kombëtares shqiptare.

Tashmë mbetet që në kryet të saj të emërohet një trajner i ri, i cili pritet të nisë punë që prej muajit nëntor ku Shqipëria do të ketë ndeshje miqësore.

Kuzhe dështoi plotësisht në ndeshjet e fazës eliminatore në grupe për Euro 2012. Në 10 ndeshje Shqipëria mori vetëm 9 pikë duke u renditur kështu në vendin e para fundit duke lënë pas vetëm Luksemburgun.

Kuzhe e ka drejtuar kombëtaren shqiptare në 24 ndeshje.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch