Lajçaku pas takimit me Vuçiqin: E kuptoj seriozitetin e situatës

Read Time:31 Second

Pas takimeve që pati në Beograd, me drejtuesit e lartë të shtetit serb, emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, publikoi një cicërimë në rrjetin social Twitter.

“Kishim një diskutim të hapur e të sinqertë për një zgjidhje politike që do të ulte tensionet dhe do të lejonte largimin e barrikadave”, shkroi Lajçak.

“Ai e kupton seriozitetin e situatës”, tha  Lajçak, duke iu referuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në llogarinë e tij në Twitter, ai ka publikuar edhe dy fotografi ku është edhe i ngarkuari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe Euro-Azi, Gabriel Escobar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Krerët e shtetit të Kosovës nënshkruajnë aplikimin për anëtarësim në BE
Next post Parlamenti dhe Këshilli i BE-së arrijnë marrëveshje për liberalizimin e vizave për Kosovën