Lajçaku pas takimit me Vuçiqin: E kuptoj seriozitetin e situatës

Pas takimeve që pati në Beograd, me drejtuesit e lartë të shtetit serb, emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, publikoi një cicërimë në rrjetin social Twitter.

“Kishim një diskutim të hapur e të sinqertë për një zgjidhje politike që do të ulte tensionet dhe do të lejonte largimin e barrikadave”, shkroi Lajçak.

“Ai e kupton seriozitetin e situatës”, tha  Lajçak, duke iu referuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në llogarinë e tij në Twitter, ai ka publikuar edhe dy fotografi ku është edhe i ngarkuari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe Euro-Azi, Gabriel Escobar.

Lini një Përgjigje

Previous post Krerët e shtetit të Kosovës nënshkruajnë aplikimin për anëtarësim në BE
Next post Parlamenti dhe Këshilli i BE-së arrijnë marrëveshje për liberalizimin e vizave për Kosovën