Home » Lajme, Rajonale » LAJM PIKËLLIMI: U nda nga jeta Prof. Dr. Remzi Nesimi

LAJM PIKËLLIMI: U nda nga jeta Prof. Dr. Remzi Nesimi

LAJM PIKËLLIMI

Me dhimbje të thellë Ju njoftojmë se mbrëmë në orët e vona, më 3 shkurt 2018, u nda nga jeta Prof. Dr. Remzi Nesimi.

Ceremonia e varrimit do të bëhet sot, më 4 shkurt (e dielë), në orën 14:30, në varrezat e fshatit Odri, Tetovë.

Me këtë rast u shprehim ngushëllime familjes Nesimi dhe të gjithë miqve dhe dashamirëve të profesorit Remzi Nesimi.

Qoftë i paharruar kujtimi për këtë mësues të gjuhës, profesor universiteti, studiues shmbullor dhe atdhetar të shquar!/ Abdulla Mehmeti

(4 shkurt 2018)

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch