Home » Lajme » Lendita Musliu nga Bujanoci garon për ulëse në Bundestag

Lendita Musliu nga Bujanoci garon për ulëse në Bundestag

Në zgjedhjet parlamentare në Gjermani këtë vit do të garojnë tre kandidatë shqiptarë.

Në mesin e tyre është edhe Lendita Musliu, e cila kandidon në radhët e Partisë së Gjelbër.

Ajo thotë se në këto zgjedhje po gëzon përkrahje nga shqiptarët, përderisa ka formuar edhe një grup punues në partinë e saj, i cili do të merret vetëm për temat mbi Kosovën.

Musliu tha se objektiv i saj do të jenë temat sociale dhe ekonomike, por fokusin kryesor e ka liberalizimin e vizave për vendin e vet.

Kronikë nga Klan Kosova

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress