Home » Lajme, PDSH, Vendore » Leran – Mustafa: Vota e lire e qytetarëve do të mrohet dinjitetshëm më 26 tetor

Leran – Mustafa: Vota e lire e qytetarëve do të mrohet dinjitetshëm më 26 tetor


KN-Leran-MustafaKësaj here nuk do të lejojmë abuzimin e votes siq ndodhi në mandatin e kalum për zgjedhjet e Këshillit Nacional, ne jemi zëri më I fuqishëm I shqiptarëve të Luginës, uniteti jonë po tremb palën rivale sepse pesë partitë politike kanë të njejtin qëndrim: për ruajtjen e bërthamës shqiptare , tha mbrëmë kryetari i PDSH-së, Ragmi Mustafa në tubimin e mbajtur në Leran .
Për Këshillin Nacional të Shqiptarëve angazhim bazë do të jetë ruajtja e vlerave kombëtare.

 

KN-Leran-Dr Ramizi

Mustafa ka potencuar se përmes institucionit të Këshillit Nacional do të jemi zë i fuqishëm legjitim në vend, rajon dhe para faktorit ndërkombëtarë. Nuk do të ketë kompromis për masën e reciprocitetit dhe shkollimin universitar. Fjalë përshëndetëse patën edhe kandidatët për këshilltarë dhe kryetarë nëndegëve Leran, Geraj, Ashan dhe Bushtran. Sipas tyre duke u bazuar në parimet që mbanë ky koalicion të dilet masovikisht dhe të votohet uniteti i poltikës shqiptare Koalicioni i shqiptarëve të bashkuar.
KN-Leran-SaqipiMe koalicionin e shqiptarëve të bashkuar do të shkojmë drejt së ardhmes sa më të dinjitetshme të shqiptarëve përmes rrugëve paqësore në përkrahje të faktorit ndërkombëtar dhe dy qeverive shqiptare. Zgjedhjet e 26 tetorit sepse janë zgjedhje historike Votoni numrin 2 votoni Koalicionin e Shqiptarëve të Bashkuar “Për gjuhë e Flamur” u than ë këtë tubim parazgjedhorë.
KN-Leran-Bekim LatifiKN-Leran-Albiona dhe masaKN-Leran-Selami HyseniKN-Leran-Zeqirja MiftariKN-Leran-MASA

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress