Leter Publike NATO-s

Read Time:1 Minute, 11 Second

I nderuar Sekretar gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg

NATO për kombin shqiptar është i vetmi aleat strategjik në fushën e Sigurisë dhe të Mbrojtjes.

Kurse aleat i natyrshëm për kombin shqiptar janë SHBA,të .

Situata në Veri të Mitrovicës është jashtëzakonisht e rëndë!

NATO, duhet urgjentisht të autorizojë KFOR,in në Kosovë që ti çarmatos dhe arrestoj strukturat  e armatosura serbe ne Veriun e Kosoves që operojne në terren.

Disa muaj rresht janë trajnuar grupe serbe të pjesës veriore në kampet ushtarake të Serbis ,për të bërë konflikt në pjesen veriore  .

Janë trajnuara në kampe te mbyllura nga opininoni,janë kampe te mbikqyrur direkt nga ushtria e Vuçiçit , qe trajnon grupe paramilitare per te sulmuar në Kosovë.

Mbi 5000 persona  janë trajnuar dhe detyruar per te vepruar ,të gjith janë të armatosur  të përkrahur nga Xhandarmëria serbe dhe njesit speciale diverzante të Serbis qe jan ne fshatra te asaj pjese.

Prandaj duhet KFOR,i ti çarmatos ata persona që janë të strukturuar dhe financuar nga Beogradi.

Në sytë e KFOR,it të veprojnë ato grupe ,është shum e rrezikshme për sigurin e Republikes së Kosoves .

Nëse tolerohen ato grupe të armatosura terroriste serbe në pjesen Veriore të Shtetit Kosoves ,atëher seriozisht është i rrezikuar Kombi Shqiptarë në Ballkan.

Prandaj duhet të veproni e jo vetëm ti vezhgoni i nderuar Sekretar gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Me konsiderat

Hyzri Salihu17.08.2022

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Projekti AlbSmartFolk së shpejti pushton botën!
Next post Qeveria e Kosovës falënderon BE-në për organizim dhe ndërmjetësim në bisedime