Home » Lajme » Lëvizja “Bashkohu” lajmëron se nesër, në ora 14:00, do të mbajë protestën e radhës

Lëvizja “Bashkohu” lajmëron se nesër, në ora 14:00, do të mbajë protestën e radhës

Kundër protestës është deklaruar Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës.Sipas njoftimit të Lëvizjes “Bashkohu”, protesta do të mbahet para Qeverisë, në hapësirën e gjelbër, “kundër diskriminimit në baza fetare, duke mos lejuar arsimimin e vajzave të mbuluara në institucionet arsimore”.Në këtë protestë pritet të shpaloset edhe manifesti i lëvizjes ”Bashkohu” dhe programi për protesta për javët në vijim.Javën e kaluar, Lëvizja “Bashkohu” kishte anuluar protestën për “arsye patriotike dhe të zhvillimeve në veri të Republikës së Kosovës”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch