Liburn Aliu: Nuk kam kandiduar për kryesi të VV

Read Time:28 Second

Në intervistën për Albanian Post, z.Aliu është pyetur përse mungon emri i tij në kryesinë e re të Lëvizjes Vetëvendosje, përgjigja e tij ishte e shkurtër, “Nuk kam kandiduar vetë”.

Aliu përveç se anëtar i kryesisë së kaluar është edhe një nga figurat kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje qysh nga themelimi i saj e që më vonë u shndërrua në parti politike edhe pse themeluesit ende po e mbajnë emërtimin si organizatë politike.

Ndryshe, Liburn Aliu mbetet bashkëpuntori më i ngushtë i Kryeministrit Albin Kurti dhe njëra nga figurat kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post VV-ja zgjedh kryesinë e re, mungon emri i ministrit Liburn Aliu
Next post Shaip Kamberi: Kordinimi me Kosovën dhe Shqipërinë rruga e vetme për Luginën