Home » Lajme, Vendore » Liderët e Luginës presin vizita edhe të ministrave të tjerë

Liderët e Luginës presin vizita edhe të ministrave të tjerë

Ministrja e shëndetësisë Sllavica Gjukiç Dejanoviç , liderëve të Luginës së Preshevës u ka dhënë dritën jeshile për zbatimin e programit në shëndetësi. Ajo ka thënë se vetëm bashkërisht mudn të zgjdhen të gjitha problemet me të cilat ballafaqohet qytetarët e Luginës.Edhe koordinatori për Shëndetësi nga delegacioni i Luginës Skender Destani vizitën e sotme e ka vlerësuar konstruktive. Ai ka kërkaur që vizita të tilla të bëjnë edhe ministrat tjherë qeveritarë.Për kryetarin e TK Zoran Stankoviç këto takime do të sjellin jetë më të mirë për banoratë e Jugur të Serbisë.Kryetari i Trupit Korrdinues Zoran Stankoviq, kërkesat e ldierëve të Luginës do tia përcjell edhe sekretarit shtetëror në Ministrinë e Drejtësisë. Bisedimet në mes të përfaqësuesëve plotik shqiptar dhe atyre qeveritar serbë po zhvillohen me ndërmjetësimin e OSBE.

Rtv Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress