Home » Lajme » Limaj e të tjerët u liruan nga arresti shtëpiak

Limaj e të tjerët u liruan nga arresti shtëpiak

Avokati i Fatmir Limajt, Tomë Gashi,  i tha përmes telefonit Koha. net se Fatmir Limaj dhe bashkëluftëtarët e tij, të akuzuar për rastin “Kleçka”, që mbaheshin në arrest shtëpiak janë liruar. Ai me këtë akt “ka lexuar lajm të mirë”, që paralajmëron lirimin e tyre më 17 shtator, kur pritet të shpallet verdikti i gjykatës.
Për të pandehurit është urdhëruar masa e paraqitjes në stacion policor dy herë në javë.  Veç kësaj, të pandehurve nuk u lejohet ta lëshojnë Kosovën deri në urdhrin e radhës nga gjyqtari kryesues.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch