Home » Lajme, Vendore » Lisen Bashkurti- të respektohet vendimi i Luginasve me argumentet për dhe kundër zgjedhjeve parlamentare & video

Lisen Bashkurti- të respektohet vendimi i Luginasve me argumentet për dhe kundër zgjedhjeve parlamentare & video

Ndarja e politikës shqiptare në taboret pro dhe kundër pjesëmarrjes në zgjedhjet parlamentare në Luginë tani më është një fenomen që përsëritet. Bojkoti dhe pjesëmarrja në zgjedhjet e nivelit qendër nga politika e Luginës së Preshevës ka argumente, avantazhe dhe dizavantazhe, ka deklaruar sot në programin e paradites në Radiotelevizionin Presheva , diplomati i karrierës, Lisen Bashkurti. Sipas zotit Bashkurti duhet të respektohet vendimi i politikës shqiptare në Luginë duke u informuar në detaje me argumentet pse marrin pjesë apo nuk marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch