Home » Lajme, LR, Vendore » LR-PDSH vazhdon aktivitetin e saj duke formu këshillat inicues te Forumit të Gruas dhe atij Rinor

LR-PDSH vazhdon aktivitetin e saj duke formu këshillat inicues te Forumit të Gruas dhe atij Rinor

Sot, në selinë e LR-PDSH-së, u mbajt takimi i parë me Zonjat e këshillit inicues të Forumit të Gruas të kësaj lëvizje. Në këtë takim u diskutua situata aktuale politike në Preshevë si dhe për aktivitetet e mëtutjeshme që ka në plan të ndërmarrë Lëvizja për Reforma në PDSH.
Zëri dhe roli i gruas duhet të fuqizohet çdo ditë në shoqëri, edhe pse barazia dhe përfshirja nuk arrihen leht.
LR-PDSH ka si synim rolin e fuqizimit të gruas ne vendimarrje, thuhet në njoftimin e ketij subjekti politik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Këshilli inicues i Forumit Rinor të LR-PDSH-së në një numër të madhë të pranishmëve sot ne zyrat e Lëvizjes zgjodhi kryesine e këshillit inicues.
Rinia mori zotimet se do të jetë një shtytës i fort i proceseve politike që na presin në të ardhmën.

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch