Home » Lajme, Vendore » Lugina do ketë sfida të reja gjatë vitit 2014

Lugina do ketë sfida të reja gjatë vitit 2014

Si në shumë vende të botës me spektaklin e fishekzjarrëve edhe në Luginë është shënuar fillimi i vitit të ri 2014 . Në sheshin e Preshevës mbrëmë qindra qytetarë kanë nisur festën që në orët e para të mbrëmjes.
Pas shënimit të ndërrimin të motmoteve qytetarët e Luginës , shpresojnë që viti 2014 të jetë një vit më i mirë për ta.

Edhe përkundër fishekzjarrëve të shumta nuk ka pas ndonjë lëndim serioz të qytetarëve .
Megjithatë për Luginën viti 2014 do të jetë më shumë sfida të reja , kur pritet vazhdimi i bisedimeve më qeveritarët serb , zgjedhjet e këshillit nacional si dhe regjistrimi i popullsisë i paralajmëruar nga qeveria serbe.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch