Home » Lajme, Vendore » MANIFESTIMI TRADICIONAL ‘’DITET E KOMANDANT LLESHIT’’

MANIFESTIMI TRADICIONAL ‘’DITET E KOMANDANT LLESHIT’’

Permendorja e LleshitPër nder të përkujtimit të përvjetorit të 13-të të rënies heroike të Ridvan Qazimit – Komandant Lleshi, Këshilli organizues i Manifestimit tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” organizon program kulturor, artistik dhe ngjarje sportive me këtë :

 

A G J E N D E

Komandant Lleshi20.05.2014

18:00                 Mbyllja e konkursit dhe vlerësimi  i filmave  të metrazhit të shkurt me telefon  (Shtëpia e Kulturës në Bujanoc)

22.05.2014

16:00 – 18:00  Ndeshja futbollistike K.F. TERNOCI vs. K.F. KAOLINI  (stadiumi në Tërnoc)

23.05.2014

20:00 – 22:00  Hapja e Festivalit të filmit shqip të metrazhit të shkurt  “Shkurt, Shqip për Vajën”        – filma të ndryshëm nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia – (Shtëpia e Kulturës në Bujanoc)

24.05.2014

13:00                 Marshimi tek ”Gurtë e Buajve “ . ( Nisja nga stadiumi i fshatit Tërnoc )

20:00 – 22:00  Dita e dytë e Festivalit të filmit shqip të metrazhit të shkurt “Shkurt, Shqip për Vajën”   (Shtëpia e Kulturës në Bujanoc)

25.05.2014

14:30 – 15:30  Vizita e muzeut të Komandant LLeshit

15:30 – 16:00  Homazhe tek Lapidari i Komandant Lleshit

17:30 – 19:00  Manifestimi qendor – Ndarja e mirënjohjeve  për filmat shqip të metrazhit të shkurt “Shkurt, Shqip për Vajën” ( Shtëpia e Kulturës në Bujanoc )

19:00                 Përmbyllja e Manifestimit Tradicional “Ditët e Komandant Lleshit “

 

Këshilli Organizues                            i Manifestimit Tradicional “Ditët e Komandnat Lleshit”  

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch