Home » Lajme, UDSH » Mbrëmë UDSH fushatën për zgjedhjet e 6 majit e mbajti në BL Corroticë

Mbrëmë UDSH fushatën për zgjedhjet e 6 majit e mbajti në BL Corroticë

Ky subjekt politikë promovoi 4 kandidatë të mundshëm për këshilltarë, 3 nga Corrotica dhe 1 nga Shoshaja. Kandidatët për këshilltarë paraqitën para elektoratit programin e UDSH-së për Corroticën, ku kishin paraparë realzimin e disa projekteve, nëse UDSH arrin të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm. Të pranishmit i përshëndeti edhe kryetari i degës së UDSH-së në Preshevë Naser Aziri, duke ftuar elektoratit të votoj më 6 maj për UDSH-në me cilësi dhe dinjitet. E bartësi i listës së UDSH-së Rahmi Zylfiu I cili është edhe kandidatë në BL Corroticë, gjatë fjalës së tij u fokusua në zhvillimin ekonomik. Fushata e UDSH-së në Corroticë u mbyll me moton rretho numrin 4 për cilësi e dinjitet.

One Response

  1. Joe thotë:

    Po c’far te bei ai I ndjeri, ate e pyet c’far henrge ne mengjes ai te pergjigjet mendohet sa darka eshte gjell me patate. Ne jemi me fare qe merremi me te.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress