Home » Lajme » MË 28 DHJETOR PROTESTË PARA AMBASADËS SË ZVICRËS NË PRISHTINË KUNDËR EKSTRADIMIT TË SHEMSI NUHIUT NË SERBI

MË 28 DHJETOR PROTESTË PARA AMBASADËS SË ZVICRËS NË PRISHTINË KUNDËR EKSTRADIMIT TË SHEMSI NUHIUT NË SERBI

Ju ftojmë që të merrni pjesë në protestën që do të mbahet më datë 28.12.2011 e mërkurë në ora 13.00 para ambasadës së Zvicrrës në Prishtinë në mbështetje të ish ushtarit të UÇK-së dhe UÇPMB-së.

Protesta ka për qëllim që ta ndaloj ekstradimini e ish ushtarit të UÇK-së dhe UÇPMB-së z.Shemsi Nuhiut nga Presheva në Serbi të akuzuar për gjoja krime të luftës në Gjilan gjatë vitit 1999.
Protesta do të organizohet nga Shoqata “Vatra” në bashkëpunim me OVL të UÇPMB-së.
Ardhja juaj do të kontriboj në qëllimin  tonë për mos ekstradimin në Serbi të ish ushtarit të Lirisë.

One Response

  1. Te nderuar vllezer dhe motra,ju lutem te dalim sa me shum popull ne ket protest,dhe tja bejm me dije ZVICRRES se ajo nuk ka te drejt qe te LUAJ me ZJARR,mjaft me me DICK MARTI-NAT e juaj,gjer kur me ket urrejtje ndaj popullit SHQIPTAR,si nuk ju vjen turp kur nga duart e shqiptarve e keni zbukurar ZVICRREN rreth e qark qka ju shef syri i juaj,rrespektojm ligjet e juaja,…pse shiteni te SHKAU aq LIR ju lutem kerkojm sqarim nga shteti ZVICRRAN.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress