Home » Lajme, Vendore » Me rastin e ditës së flamurit, pushteti lokal ka organizuar manifestim kulturor që do të mbahet nesër në ora 12 e 30 në SHK “Abdulla Krashnica” në Preshevë

Me rastin e ditës së flamurit, pushteti lokal ka organizuar manifestim kulturor që do të mbahet nesër në ora 12 e 30 në SHK “Abdulla Krashnica” në Preshevë

Flamuri mbi LuginëAktivitet do të nisin nesër që në mëngjes ku do të vendoset  flamuri kombëtar në objektin e komunës së Preshevës, më pas gjithë përfaqësuesit  politik  dhe institucional do të mblidhen  në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Bujanoc dhe m dhe më pastaj në shtpitë e kulturës në Preshevë e Bujanoc do të mbahet manifestimi për nder të festës së Flamurit Kombëtarë dhe 102 vjetorit të Pavarësisë së shtetit shqiptarë.

Nëse video nuk ju hapet mundë ta provoni me Internet Explorer

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress