Mediat serbe i japin jehonë deklaratës së Shqiprim Arifit që e quan Albin Kurtin mashtrues

Read Time:36 Second

Mediat serbe të afërta me presidentin Aleksandar Vuçiq, sot gjatë ditës emisionet informative i kanë filluar duke cituar kryetarin në largim të Preshevës, Shqiprim Arifi

Këto mediume në edicionin e lajmeve si lajm kryesor e kanë emituar deklaratën e Shqiprim Arifit i cili dje kishte deklaruar se “Albin Kurti është përçarës dhe mashtrues i paparë, duhet ta ndalojmë”.

Mediat serbe rrallë raportojnë për ngjarjet në Luginë të Preshevës, e edhe kur ndodhë raportimet janë në konotacion negativ. Por kur kritikohet dhe fyhet kryeministri i Kosovës Albin Kurti sidomos nga ndonjë politikan shqiptarë, lajmit i japin jehonë të madhe.

Kujtojmë se Shqiprim Arifi dje, në një intervistë për albanianpost kishte rreshtuar kritika të ndryshme ndaj z.Albin Kurti.

https://www.facebook.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Shqipëria, 80 vite nën regjimin e komunistëve  të orëve “të para”, “të dyta” e të “treta”
Next post Besnik Bislimi: BE-ja nuk po e sheh si po diskriminohen shqiptarët në Luginë të Preshevës