Home » Lajme, Vendore » Mediet e Beogradit: Lirimi i Haradinajt, shuplakë e dytë për Serbinë

Mediet e Beogradit: Lirimi i Haradinajt, shuplakë e dytë për Serbinë

Beograd, 29 nëntor – Lirimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj dhe dy bashkëluftëtarëve të tij nga Tribunali i Hagës, mediet në Serbi e ka komentuar si ‘shuplakë të re’ për Serbinë.

“Shuplakë e re: Lirohet Haradinaj”, është titulli i portalit të njohur serb, B92, ku raporton gjerësisht për aktgjykimin e Haradinajt.

“Haga ndihmon dy herë: Haradinaj sërish lirohet nga të gjitha akuzat”, është titulli i të përditshmes serbe, “Blic”.

“Haradinajt i hapet rruga për t’u kthyer në politikë”, është titulli i agjencisë serbe të lajmeve, Tanjug./Koha NET/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress