Home » Lajme » Mehmedi e kualifikon Zurichun (Video)

Mehmedi e kualifikon Zurichun (Video)

FC Zurich kualifiohet në Ligën e Kampionëve. Fal golit të shqiptarit Admir Mehmedi, skuadra zvicerane ka fituar si vendas 1-0 kundër ekipit belg, Standard Liege.  Në minutën e 21, Mehmedi i dëshpëroi vendasit pasi nuk arriti të shënoj nga penalltia ku topi i devijuar nga porteri mysafir qëlloi shtyllën.

 

Megjithatë Zurichu tregoi lojë të bukur duke kaluar në epërsi në pjesën e dytë nga një aksion i mirë. Sulmuesi shqiptar, Mehmedi e paraboloi edhe portierin duke shënuar golin e vetëm dhe të fitores në minutën e 58, që e dërgon më tutje Zurichun.  Në rundin e radhës, Zurich nuk do ta ketë të lehtë, pasi pritet një përballje e mundshme me Bayern Munich, Arsneal dhe Olympique Lyon. Hedhja e shortit bëhet të premten në ora 12:00.

kliko per te shikuar videon  http://www.youtube.com/watch?v=OUM5gC-y10o&feature=player_embedded

He blinked http://celltrackingapps.com a few times as he heard the first accounts of what had happened a student with a near-flawless record had pushed another student into the wall, in front of their entire class, and reportedly said some threatening things

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress