Home » Lajme, Ndërkombëtare » MERKEL: KUFIJTË NË BALLKANIN PERËNDIMOR MBETEN TË PAPREKSHËM

MERKEL: KUFIJTË NË BALLKANIN PERËNDIMOR MBETEN TË PAPREKSHËM

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Markel, ka thënë sot se çështja e kufijve në Ballkan është e përmbyllur.

Ajo ka theksuar se kufijtë në Ballkanin Perëndimor mbeten të paprekshëm. “Këtë duhet ta përsërisim çdoherë sepse ka disa tendenca që të bisedohet për kufijtë, por kjo nuk duhet të ndodhë”, ka shtuar Merkel. Sipas saj, të gjitha vendet e Ballkanit kanë perspektivë evropiane dhe duhet të punojnë në përmbushjen e kritereve.

/RTK/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch