Home » Lajme » Mesazhi përurues i kryetarit të PVD-së dhe deputetit popullorë Riza Halimi për festën e Kurban Bajramit

Mesazhi përurues i kryetarit të PVD-së dhe deputetit popullorë Riza Halimi për festën e Kurban Bajramit

Të dashur qytetarë të Luginës së Preshevës, dëshiroj që me rastin e festës së Kurban Bajramit t’ju uroj nga zemra këtë festë të madhëruar tek Zoti i Lavdëruar.

Duke e ditur rëndësinë e kësaj festeje për muslimanët e mbarë botës, dëshiroj t’ju uroj të gjitha të mirat, shëndet dhe mbarësi në familjet tuaja dhe në shoqëri.

Festa e Kurban Bajramit duhet të jetë një shembull i përhershëm për të gjithë Ne se si duhet vepruar njeriu i devotshëm duke ftuar në paqë, mirësi, tolerancë dhe dashuri ndërvllazërore.

Gëzuar festën e Kurban Bajramit dhe qofshin të pranuara të gjitha lutjet dhe të shpërblyera të gjitha sakrificat e muslimanëve nga ana e Zotit të Madhërishëm.

Deputeti popullorë dhe kryetari i PVD-së

Riza Halimi

“RTV Presheva”

When the person stops talking, the other takes a breath before she speaks and then paraphrases something her partner just said you believe that check her reference

One Response

  1. elhami salihi thotë:

    urime festa e kurban bajrami te gjith muslimanve per vec anti familjeve te deshmorve ish eprorve dhe ish usharve te ucpmb es

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress