Home » Lajme » Messi: Nuk dua të jem më i mirë se Ronaldo

Messi: Nuk dua të jem më i mirë se Ronaldo

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se ai nuk pëlqen të garojë me Cristiano Ronaldon pasi gjëja e vetme që mendon ai është sesi t’i ndihmojë klubit të tij.

“Unë nuk kam duel me Ronaldon. Gjëja e vetme që unë dua të bëj është që t’i ndihmoj klubit tim”.

“Unë kurrë nuk kam shikuar të krahasojë vetën time me Ronaldon ose të bëj gjërat më mirë se ai”, tha Messi në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme kundër Plzen.

“Unë dua të fitoj tituj me klubin tim. Nuk më interesojnë golat ose rekordet por vetëm t’i ndihmoj klubit”.

As educators, we no longer have to work in isolation order essay paper

One Response

  1. Gurbetqari thotë:

    Vetem vlerat e medha,kane dinjitet dhe respekt ndaj te tjereve. Messin s’ka cfare t’a lartesoje as t’a zmadhoj se qe kete e bejne rezultatet dhe mjeshtria e Tij. Po ashtu, as Ronaldon, s’ka cfare t’a lartersoj dhe zmadhoje me teper sec e bejne te arriturat ne kete sport. As Messi as Ronaldo, nuk duhet te jene me te mire dhe me te medhej. Ata, vetem, duhet te jene sa me gjate ne Futboll te tille sic jane-te mire, te medhej e te mrekullueshem.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress