Home » Lajme » Ministri Cakaj ka pritur sot deputetin shqiptar në parlamentin serb dhe Kryetarin e PVD-së, z.Shaip Kamberin

Ministri Cakaj ka pritur sot deputetin shqiptar në parlamentin serb dhe Kryetarin e PVD-së, z.Shaip Kamberin

Takimi i sotëm, sipas z.Cakaj ishte brenga rreth pasivizimit të adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës por edhe projektet e reja për Luginën.

Postimi i ministrit Gent Cakaj:

“Edhe një takim shumë i dobishëm me një prej përfaqësuesve të dalluar politik të Luginës së Preshevës, z. Shaip Kamberi!

Biseduam edhe për ndërmarrjen e disa veprimeve shtesë për rritjen e ndjeshmërisë ndërkombëtare lidhur me procesin e fshirjes së adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Po ashtu, shprehëm shqetësimin e thellë për një numër procesesh gjyqësore ndaj shqiptarëve, vetëm e vetëm për shkak të përdorimit të hapur të simboleve kombëtare.

Shihemi së shpejti me disa projekte konkrete në mbështetje të Luginës së Preshevës ❤.”

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch