Ministri Sveçla: Tre sulmues të vrarë dhe gjashtë të arrestuar

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka konfirmuar se nga aksioni i sotëm janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë janë të arrestuar.

Këto deklarime ministri Sveçla i bëri për gazetarë pas vizitës që ai i bëri vendit ku u sulmua patrulla policore dhe ku mbeti i vrarë Afrim Bunjaku dhe një polic u plagos.

https://www.facebook.com/watch/?v=1477174683044859

Lini një Përgjigje

Previous post Vuçiq: Albin Kurti është fajtor i vetmi, dëshira e tij është të na fut në luftë…
Next post Policia e Kosovës prezanton armatimin e kapur në Manastirin e Banjskës