Home » Lajme, Vendore » Miratoca pritje madhështore dy të liruarve Burim Fazliut dhe Kamber Sahitit

Miratoca pritje madhështore dy të liruarve Burim Fazliut dhe Kamber Sahitit

Miratocasit pritën mbrëmë solemnisht me brohoritje dhe muzik në qendër të fshatit Miratoc bashkëvendasin e tyre të liruar nga burgu , Burim Fazliun. Lirimi I të burgosurve ishte lajm I mirë për të gjithë Luginasit sepse ata ishin arrestuar ditën e mërkurë nga policia serbe në vendkalimin kufitarë në Muçibabë, të cilët janë lirua menjëherë dje nga Gjykata e Apelit në Beograd.  

 

 

Rtv Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch