Miroslav Lajçak: 16 modele për asociacionin

Read Time:42 Second

16 modele evropiane është duke i shqyrtuar emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, për zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Në një intervistë për “Atlantic Council”, Lajçak nuk i tregoi ato, megjithëse tha se do t’i ndajë me partnerët dhe do të vendoset për njërin prej tyre.

“Kemi shikuar modele ekzistuese dhe mund t’iu them që këtu në tavolinën time kam 16 modele evropiane, por nuk mund t’i listoj ato. Nuk dua të tregohem se po bëj favor për një palë apo tjetrën?, tha ai. Veç kësaj, ai bëri të ditur se ?nuk do të krijohet diçka që e bën shtetin e Kosovës më pak funksional”, tha ai.

Lajçak shtoi se po bëhen gati për takimin e 18 marsit, derisa e konfirmoi edhe një herë, se shumë shpejt do t?i vizitojë Kosovën dhe Serbinë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Bruksel: Më 18 mars takohen Kurti e Vuçiq
Next post <strong>Reformatori Basha dhe triumfi i së vërtetës</strong>