Miroslav Lajçak: U sqaruan detaje të rëndësishme, takohemi sërish javën tjetër

Read Time:31 Second

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se diskutimet në Bruksel në kuadër të dialogut, kanë ndihmuar të qartësohen detaje të rëndësishme. Sipas tij, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë janë dakorduar që të takohen sërish javën e ardhshme për të gjetur një zgjidhje.

“Sot, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë paraqitën propozimet në rrugën para për njerëzit e prekur nga rregullorja e BQK-së për operacione kesh. Diskutimet tona të gjata ndihmuan të qartësohen detajet e rëndësishme. Javën e ardhshme u pajtuam të mblidhemi sërish me ambicien për të gjetur një zgjidhje”, ka shkruar Lajçak në platformën “X”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Viola von Cramon-Bërnabiqit: Marrëveshjet nuk ndikojnë në rrugën e Kosovës në KiE
Next post Besnik Bislimi, pas takimit: Edhe një takim javën e ardhshme