Home » Lajme, Vendore » Mustafa uron qytetarët për muajin e Ramazanit

Mustafa uron qytetarët për muajin e Ramazanit

Nesër, besimtarët myslimanë nisin agjërimin e muajit të bekuar të Ramazanit, ndaj kam nderin, kënaqësinë e privilegjin që në emër të Kryetarit të Komunës dhe në emrin tim personal t’ju drejtohem me përgëzimet më të mira, duke ju dëshiruar agjërim të lehtë .

Agjërimi i muajit të Ramazanit është një ibadet që bartë në vete urtësinë, devotshmërinë, sinqeritetin, dashurinë, sakrificën, unitetin, tolerancën e mirëkuptimin.

Ramazani i sivjetshëm, për ne ka një rëndësi të veçantë, ngase jemi në vitin jubilarë të pavarësisë së shqiptarëve.

Uroj që agjërimi, lutjet dhe ibadetet e myslimanëve gjatë muajit të Ramazanit të jenë të pranuara.

 

Preshevë, 19 Korrik 2012

Kryetari i Komunës dhe i PDSH-së

Ragmi Mustafa

One Response

  1. rexhep thotë:

    Eselamu alejkum

    Flm. për Urimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit z. Kryetarë, urime poashtu edhe ty dhe gjithë besimtarëve musliman në përgjithësi, e shqiptarëve në veçanti.
    Sipo kalon me ditën e parë të agjërimit?

    selam

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch