Home » Lajme, Vendore » Nazmi Hajredini dhe Nexhmi Muqiqiku apelojnë tek popullata që ti bashkangjiten „Marshit për Bashkim“

Nazmi Hajredini dhe Nexhmi Muqiqiku apelojnë tek popullata që ti bashkangjiten „Marshit për Bashkim“

Organizata e OVL Uçpmb në Preshevë, me kryetarin e saj z.Nazmi Hajredini tani më po bënë përgaditjet e fundit për organizimin e „Marshit për Bashkim“ i cili do të mbahet në Preshevë me datë 17 shkurt 2019. Me këtë rast z.Hajredini pati takim edhe me kryetarin e Shoqatës „Çamëria“ zotrin Nexhmi Muqiqiku u kordinuan rreth organizimit në fjalë.
Me këtë rast Kryetari i Ovl Uçpmb Nazmi Hajredini i ka bërë ftesë liderëve të partive politike nga Lugina e Preshevës si dhe shoqëris civile që të kordinohen me OVL-në rreth organizimit të Marshit si dhe që në mënyrë të unifikuar të ftojnë gjith popullatën të dalin në përkrahje të bashkimit të Kosovës Lindore me Kosovë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch