Ndërkombëtare

 • Von Cramon: Pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës të ndalet menjëherë

 • Emanuel Macron bisedë telefonike me Kurtin: Zbatim të plotë të marrëveshjeve

 • Temë diskutimi në KS të OKB-së ishte edhe sulmi në Banjskë dhe Asociacioni

 • Të hënën përballen Osmani dhe Vuçiqi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

 • Botuesi i gazetës “Illyria”, Vehbi Bajrami lobon për Kosovën në Kongresin Amerikan

 • Mirosllav Lajçak: Pa normalizimin e marrëdhënieve nuk ka të ardhme evropiane

 • Bashkimi Evropian: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

 • Gjenerali i NATO-s: Duhen dërguar më shumë trupa dhe artileri në Kosovë

 • Viola Von Cramon: Mezi pres ta shoh Kosovën si anëtare të plotë në KiE

 • Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës voton PRO anëtarësimit të Kosovës në KiE

 • Ariana Shoshi-Musliu optimiste për pranimin e Kosovës në KiE

 • Emmanuel Macron: I nevojshëm normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë