Home » Lajme » Ndërroi jetë Mbreti Leka Zogu i Parë

Ndërroi jetë Mbreti Leka Zogu i Parë

Pretendenti i fronit mbretëror Leka Zogu i Parë ka ndërruar jetë sot në moshën 73 vjeçare në Spitalin Nr.5 në Tiranë.

Vdekja e tij pasoi pas një fibrilacioni arterial, formë e artmisë. Leka Zogu i Parë para disa ditëve ishte shtruar në në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr. 5 në Tiranë.

Prej kohësh, për shkak të shëndetit të përkeqësuar, favorizuar dhe nga anoreksia, Leka Zogu i Parë ishte tërhequr thuajse plotësisht nga jeta aktive politike dhe shoqërore.

Në vend të tij funksionet publike kryhen nga i biri, Princ Leka dhe drejtuesit e Partisë së Legalitetit, të cilët janë pro monarkisë. Vitet e fundit 73-vjeçari lëvizte vetëm me anën e një karroce me rrota, si pasojë dhe të një dëmtimi në këmbë dhe gjendjes së përgjithshme shëndetësore të tij.

2 Responses

  1. Rexhep thotë:

    Eselamu alejkum
    Pse, a nuk do të bëhet gruri n’mot a ?
    selamat, rexhep@ch

  2. Haerul thotë:

    Nuk e kisha fjealn se kush ka te drejte te perdor mollen, dhe se ajo ne pergjithesi lidhet me teknologjine. Ki parasysh qe te gjitha logot e shkollave ketu, vijne nga shkolla teknologjike. Qellimi ishte se nga aspekti teknik logot duken shume te ngjashme, dhe vetem kjo ishte arsyeja qe votova pro Apple, duke ditur qe kjo kompani e perdor logon me para se VSBT

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch