Home » Lajme » Në Gjilan mbahet akademi përkujtimore për nderë të dëshmorëve të kombit & video

Në Gjilan mbahet akademi përkujtimore për nderë të dëshmorëve të kombit & video

Akademi gjilan 22042014Në teatrin e qytetit të Gjilanit mbahet akademi përkujtimore për nderë të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së dhe UÇK-së. Në këtë akademi përkujtimore morën pjesë familjarë të dëshmorëve, ish-ushtarë të UÇPMB-së dhe UÇK-së si dhe shumë qutetarë nga Kosova  Lindore dhe nga Kosova.

 

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch