Home » Lajme, Ndërkombëtare » Në një aksident komunikacioni në Austri tre persona nga Rainca kan ndërruar jetë

Në një aksident komunikacioni në Austri tre persona nga Rainca kan ndërruar jetë

Tre persona kan ndërruar jetë të dielën nga aksidenti i cili ka ndodhur në shpatin e Irschenberg në drejtim të Salzburgut në Austri.  Ata po udhëtonin drejtë vendlindjes në fsh. Raincë për pushime. Në vendin e ngjarjes ishte angazhuar një skuadër e madhe e forcave shpëtuese për të shpëtuar të aksidentuarit.

Në Audin A8 e cila u vetë-aksidentua në shpatin e Irschenbergut në drejtim të Salzburgut tre vetë humbën jetën: shoferi 47-vjeçar, gruaja e tij 48-vjeçare që ishte ulur pas tij dhe një pasagjer 69-vjeçar. Një tjetër pasagjer 71-vjeçar në pjesën e pasme u dërgua në spitalin e Rosenheim me lëndime të rënda.
Sipas njohurive të tanishme që ka grumbulluar portali gjerman br.de, automjeti me katër persona nga Rosenheim i Gjermanis doli nga rruga në të djathtë, në një rrugë me shi dhe u kthye mbrapsht përballë një peme. Tre nga katër udhëtuesit e automjeteve thuhet se kan ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa njëri prej tyre po trajtohet në spital. Përvec skuadrës së forcave shpëtuese ishin angazhuar edhe dy helikopterë shpëtimi që kishin dalë në vendin e ngjarjes.

Autostrada në drejtim të vendit të ngjarjes u bllokua nga pika lidhëse Weyarn. Trafiku ishte rreth dhjetë kilometra.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch